Zeytinyağını Nasıl Tüketebiliriz?


Zeytinyağı İle Neler Yapılabilir?

Zeytinyağı İle Neler Yapılabilir?

Zeytinyağını sofralarınızın her alanında kullanabilir, her yemeğiniz ekstra lezzet katabilirsiniz. 8 farklı kullanım alanını sizin için derledik.

 

1-Salatalarınızda,

Özellikle tadı ve kokusu daha yoğun olan Erken Hasat Zeytinyağı, salatalarınızın lezzetini taçlandıracak ve çok yakışacak bir seçenektir. Zeytinyağı ile yapabileceğiniz lezzetli salata tarifleri için tıklayınız.

 

2-Zeytinyağlı Soğuk Yemeklerinizde,

Mutfağınızın yıldızları yaprak sarmaları, taze fasulye, barbunya, pırasa gibi ara soğuk yemeklerinizi taçlandırmak için Sızma Zeytinyağı en doğru tercih olacaktır.

 

3-Mezelerinizde,

Rengârenk ziyafet sofralarının vazgeçilmezleri mezelerinizi hazırlarken Taş Baskı Zeytinyağı kullanarak, leziz aromalar katabilir, misafirlerinize bu lezzetli deneyimi sunarak mutlu edebilirsiniz.

 

4-Çorbalarınızda,

Kış akşamlarında sıcacık içinizi ısıtacak nefis çorbalarınızda, sağlıklı ve lezzetli bir tercih yaparak zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece hem bağışıklık sisteminizi destekleyen hem de daha aromalı çorbalar yapabilirsiniz.

 

5-Sıcak Yemeklerinizde,

Zeytinyağı ile yapacağınız yemeklerinizin tatları bambaşka olacak. Kırmızı ve beyaz etler, kuru baklagil yemekleri hatta pilav ve makarnalarınıza bile zeytinyağı katarak sofralarınızı şölen haline getirebilirsiniz.

 

6-Kızartmalarda,

Lezzetli kızartmaların sırrı yüksek ısıda yapılmasıdır. Bu yüksek ısıda yanma derecesi diğer yağlara göre en yüksek olan zeytinyağı hem lezzet hem de sağlık açısından en doğru tercih olacaktır. Eğer yoğun tat ve koku istemiyorsanız Riviera Zeytinyağı kullanabilirsiniz.

 

7-Sade,

Zeytinyağını kahvaltılarınızın yıldızı olarak sofralarınıza taşıyabilirsiniz. Bir tabağa sadece zeytinyağı koyarak üzerine biraz kekik, pul biber ve birkaç damla limon sıkıp, ekmek banarak yemenizi tavsiye ederiz. Tadına doyamayacağınız bu lezzet size, diğer tabakları unutturacak.

 

8-Zeytin ile,

Sanmayın ki her şeye eklenen bu zeytinyağı kendi özüne eklenemiyor. Yiyeceğiniz kadar siyah Gemlik Zeytini ve yeşil zeytini sunarken üzerine biraz zeytinyağı ve limon gezdirerek daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır